Hizmetlerimiz
Departments

Kulak Estetiği ( Kepçe Kulak Estetiği )

Kulak Estetiği ameliyatlarında en sık rastlanan sorun doğuştan kepçe kulak görüntüsüdür. Kulak Estetiği diğer operasyonlardan farklı olarak, en erken yaşta uygulanabilen operasyondur. Görüntü bozukluğu iki kulakta da olduğu gibi, tek kulakta da görülebilir. Kulak gelişimini 5-6 yaşında tamamladığından erken yaşlarda da bu operasyon gerçekleşmektedir.

Özellikle küçük yaşlarda gerek okul ortamında gerek arkadaş çevresinde kepçe kulak görüntüsü şakalaşma konusu olduğundan çocuk psikolojik olarak daha içe kapanık sosyal açıdan daha geri planda kalabilir.

Bu nedenle, hedef kitle içerisindeki çocukların erken yaşta bu ameliyatı gerçekleştirmesi psikolojik olarak avantaj sağlamaktadır. Kepçe kulak ameliyatlarında kıkırdak törpülenebilir ya da kulağın açısı değiştirilerek, estetik olmayan görüntü ortadan kaldırılabilir. Kulak estetiği ameliyatlarında iz kalmaz. Operasyon lokal anestezi altında 1-2 saat içerisinde tamamlanır. Kişi operasyon sonrası bir süre bandaj ya da kafa bandı kullanır. Yaklaşık bir hafta sonra dikişler alınır.

İletişim Formu

Likya

Polikliniğimiz, saç ekim kompleksi ve estetik sektörü hizmetlerini, en kaliteli şekilde gerçekleştirme amacı taşır.

25
Ödül
20
Yıl
27000
Mutlu Müşteri
5000
Operasyon