KAVİTASYON

Kavitasyon, genel olarak çok fazla rağbet gören bir bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi yöntemidir. Merkezimizde uzmanlarımız tarafından sizlere sunulan kavitasyon işlemleri kapsamında ilk olarak beslenme alışkanlıklarınız düzenlenir, yağ yakıcı diyet programları oluşturulur. Ayrıca uygulamanın ana yöntemi cilde yerleştirilen ultrason cihazıdır.

Kavitasyon işlemi sırasında vücuda yayılan ultrason dalgaları sayesinde yağ dokularına ani basınç uygulanarak yağ dokularının parçalanarak eritilmesi sağlanır. Vücudunuza verilen ses dalgaları sayesinde hücre duvarları tahrip edildikten sonra yağların yapısı bozulur ve böylece bölgesel yağlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Son derece güçlü bir uygulama olduğundan uygulama bölgesindeki yağ dokusu ne kadar kalın olursa olsun gözle görülür bir değişim gözlemlenir. Ancak bölgedeki yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak ilk seansta 1 ila 2 cm arasında incelme görülmektedir.

Kavitasyon Faydaları Nelerdir?

Merkezimizde uyguladığımız ve kısa sürede başarılı sonuçlar aldığımız kavitasyon işlemi, cerrahi işlem gerektirmediğinden vücudunuzun herhangi bir yerine kesi atılmadan gerçekleştirilen bir işlemdir. Ameliyatsız olması sayesinde de bölgesel yağlarınızdan kurtulduktan sonra anında günlük hayatınıza kolaylıkla ve hızlı şekilde dönüş yapabilirsiniz.

Liposuction gibi yağ aldırma ve bölgesel incelme yöntemleri ile sık sık karşılaştırılan kavitasyon, bu işlemlere göre daha avantajlı bir işlemdir diyebiliriz. Şöyle ki; liposuction gibi uygulamalarda cerrahi işlemler yapılarak ve vücudunuzda kesiler açılarak fazla yağlarınızdan kurtulursunuz. Ancak buna karşılık kavitasyon işleminde bu müdahalelere gerek kalmadan ultrason teknolojisi ile kısa sürede fazla yağlarınıza veda edebilirsiniz.

Kavitasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor ve diyet gibi uygulamalar ile veremediğiniz kilolarınızı ve eritemediğiniz yağlarınızı kavitasyon sistemi sayesinde kısa sürede vücudunuzdan atmanız mümkündür. Ancak işlem. Uzmanlarımız tarafından merkezimizde ne kadar profesyonel ve doğru olarak yapılsa da elde edeceğiniz sonuçlar sizlerin tutumlarına göre de farklılık gösterecektir.

Kalıcı sonuçlar veren kavitasyon sonrasında fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak düzenli ve dengeli beslenme ile hareketli yaşamı bir hayat tarzı haline getirmediğiniz takdirde kaybettiğiniz yağları tekrar alabilirsiniz. Dolayısıyla da işlem sonrasına düzenli beslenmeye ve günlük rutinleriniz el verdiğince düzenli spor yapmaya dikkat ettiğiniz takdirde elde ettiğiniz sonuçlar giderek daha estetik bir görünüme kavuşacaktır.