IŞIK DOLGUSU

Işık Dolgusu, göz altınızda meydana gelen yorgunluk görünümünü ortanda kaldıran etkili bir medikal estetik yöntemidir. Bu konuda bilgili ve tecrübeli olan uzmanlarımız ile sizler de merkezimize gelerek yüzünüzden bir türlü kurtulamadığınız yorgunluk görünümünden hemen kurtulabilirsiniz. Göz altındaki morluklar, göz altı şişlikleri ortadan kaldırabilmek için özellikle son zamanlarda çok fazla rağbet gören bir yöntem haline gelmiştir.

Işık dolgusu, ince ve son derece hassas olan göz çevresi derinize uygulanan son derece hassas ve profesyonel yapılması gereken bir işlemdir. Göz çevrenizin kaybettiği hacmi geri kazandırmak ve yorgun görünümden kurtulmak istiyorsanız kendinizi uzmanlarımızın güvenli ellerine bırakarak sizler de kısa sürede etkili estetik sonuçlar elde edebilirsiniz.

Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz çevresi, ince bir deriden oluşmuş ve bu doğrultuda son derece hassas bir bölgedir. Işık dolgusu yöntemi de bu yönde geliştirilmiş hassas bir estetik uygulamadır. Uygulama sırasında hylüronik asit kullanılır. Bu malzeme, vücutta bulunduğu için sağlığınıza zarar vermez ve vücut tarafından kısa sürede kabul edilir.

Göz çevresindeki çökük, hacimsiz ve morarmış görüntüyü yok etmek için göz derisinin altına ince iğneler ile hyalüronik asit enjekte edilir. İşlem sonrasında 1-2 gün morluk ve hafif şişlik görünse de bu durumlar kısa sürede kaybolur ve aynı zamanda işlem sonuçlarını da kısa sürede göz altlarınızda oluşan aydınlık görünümle gözlemleyebilirsiniz.

Işık Dolgusu Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

Göz çevresine uzmanlarımız tarafından uygulanan ve son derece basit bir yöntem olan ışık dolgusu sonrasında gündelik hayatınıza hemen geri dönüş yapabilirsiniz. Ancak uzmanlarımız, özellikle ilk 4 saat fazla hareket etmemenizi tavsiye eder. Göz altına enjekte edilen dolgunun tam olarak yerleşmesi ve başarılı sonuçlara ulaşabilmeniz için ilk 4 saat olabildiğince hareketsiz durmanız önemlidir.

Işık dolgusu sonrasında cilt daha fazla hassaslaşır. Bu nedenle de ilk 1 hafta boyunca makyaj yapmamalısınız. Bununla birlikte bu süreçte güneş ışınlarından ve peeling gibi uygulamalardan mutlaka uzak durmalısınız.

İlk bir hafta içinde gz çevrenizde şişlik ve morarmalar gözlemleyebilirsiniz. Bu durumlar son derece normaldir. Şişlik ve morarmaların iyileşme sürecini hızlandırmak için hafif buz kompresi yaparak aynı zamanda şişlik görünümünü önleyebilirsiniz.

Işık Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Işık dolgusunun kalıcılık süresi, işlemi yapan uzmanın becerisine ve başarısına bağlı bir durumdur. Tamamen kalıcı olmayan ışık dolgusu, başarılı şekilde ve doğru dolgu malzemeleri ile yapıldığında 1 yıla kadar kalıcılığını devam ettirebilir.

Merkezimizde estetik uzmanlarımız, ışık dolgusu işlemi sırasında doğru ve sağlıklı dolgu malzemelerini doğru yöntemler ile kullanarak sizlere istediğiniz sonuçları kısa sürede sunmaktadır.