İPEK KİRPİK

İpek Kirpik uygulaması, kirpiklerinizin doğal bir görünüm sergileyerek aynı zamanda daha gür ve uzun görünmesini sağlayan bir yöntemdir. Son dönemlerde kadınlar tarafından fazlasıyla rağbet gören bir yöntemdir. Dökülmeden dolayı azalan ve seyrek görünüme sahip olan kirpikler için son derece etkili sonuçlar vermektedir.

İpek kirpik yöntemi, saf ipekten üretilen yapay ipeklerin bir takım yöntem ve ekipmanlar ile üst göz kapağına yerleştirilmesi ile uygulanır. Merkezimizde de hacimli ve dolgun kirpik görünümüne sahip olmak isteyen danışanlarımıza profesyonel düzeyde uygulamış olduğumuz bir işlemdir. Özellikle saf ipekten üretilmesinden ötürü doğal kirpik görünümü sunması ve yapaylığını belli etmemesi nedeni ile kadınların favorisi haline gelmiştir.

İpek Kirpik Nasıl Takılır?

Merkezimizde ipek kirpik uygulaması alanında uzman olan personellerimiz tarafından itina ile sizlere uygulanır. Kullandığınız kirpiklerin her birisi sadece saf ipek maddesinden üretilmiş doğal kirpiklerdir. Bu sayede uygulama sonrasında kirpiklerinizde doğal ve estetik bir görünüm sergiler.

İpek kirpikler, uzmanlarımız tarafından kirpiklerinize teker teker özel bir yapıştırıcı ile yapıştırılarak uygulanır. İşlem yoğunluğuna bağlı olarak uygulama 1 ila 2 saat arasında sürer. Uygulama sırasında ipek kirpik uzmanlarımızın kullandığı yapıştırıcı hipo alerjik ve organik yapıştırıcılardır ve cildinize zarar vermez.

İpek kirpik yaptırdıktan sonra düzenli bakım yaptırmanız ipek kirpik kalıcılığını uzatan en önemli unsurdur. Eğer herhangi bir alerjik sorununuz var ise uzmanlarımız deneme amaçlı iki kirpik takarak 2 saat beklemenizi tavsiye etmektedir.

İpek Kirpik Ne Kadar Kalıcı?

Merkezimizde alacağınız ipek kirpik hizmetleri sizlere alanında uzmanlaşmış ipek kirpik uzmanları tarafından sunulur. Bu nedenle de tüm işlem süreci olması gerektiği gibi profesyonel bir süreçtir. Dolayısıyla da güvenilir ve doğru tekniklerle yapılan bir işlem olduğundan kalıcılık süresi olabildiğince uzundur.

İpek kirpiklerinizi ortalama olarak 3 ay boyunca sorunsuz şekilde kullanmanız mümkündür. Daha sonrasında ipek kirpikler kendiliğinden dökülmeye başlayacaktır. Ancak düzenli bakım yaptırarak kullanım sürenizi daha uzun hale getirebilirsiniz. Ayrıca göz çevrenizi hassas şekilde yıkayarak ve aşırı su ile temasından kaçınarak da kalıcılık süresini uzatmanız mümkündür.

İpek Kirpik Doğal Kirpiklere Zarar Verir mi?

Merkezimize gelerek ipek kirpik taktırmak isteyen danışanlarımızın birçoğu doğal kirpiklerinin zarar görmesi yönünde endişe duyarlar. İpek kirpik işlemi, uzman tarafından profesyonel şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Uzmanlarımız, bu işlemi olması gerektiği şekilde ve büyük bir itina ile gerçekleştirdiğinden gerçek kirpiklerinizin zarar görmesi söz konusu değildir.

İpek kirpiklerin yapıştırılması sırasında organik yapıştırıcılar kullanılır. Bu yapıştırıcılar cildinize zararlı olmasa da kirpiklere değdirildiğinde bazı cilt tiplerine bağlı olarak doğal kirpiklere zarar verebilir. Ancak uzmanlarımız, profesyonelliği sayesinde böyle bir duruma mahal vermemektedir.