İnce ve Güçsüz Saçlar – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

İNCE VE GÜÇSÜZ SAÇLAR

İnce ve Güçsüz Saçlar Herkesin bildiği gibi saçlarımız çeşitli  sebepler yüzünden canlılığını yitirip, incelir. Unutmayın ki saçlarımız, dış etkenlerden bizi koruyan en önemli unsurdur. Yanlış beslenme, aşırı derecede maşa kullanımı yada fön çektirme, aşırı kozmetik malzemeleri kullanmak saçlarımızı güçsüz kılar ve yorar. Yeterli oksijeni alamayan güçsüz saç dökülür ve bir daha yerine yenisi çıkmaz.

Saçları güçlendirip, dinlendirmek için doktorun sizin için uygun gördüğü tedavi yöntemlerine uymalı ve  tedavi süresini düzgün takip edilmelisiniz.

Saçın yaşam döngüsü aşağıdaki evrelerden oluşur:

Anagen faz:
Saçların sağlıklı olarak büyüme zamanıdır. Kafamızda bulunan saçların yaklaşık yüzde 80-90’ı anagen evresindedi. Bu faz,  her bir saç teli için aşağı yukarı 3 yıl olmakla birlikte 5  yıla kadar uzayabilir.

Katagen faz: Bu evre bir geçiş evresinidir. Bu evrede  pigment kaybı  ve saçta incelme görülmeye başlar. Saçlarımızın yaklaşık yüzde 2’si katagen fazda bulunur.

Telogen faz:  Bu dönem genelde  üç ay sürer. Tagen fazden geçmiş saçlar (pigment kaybetmiş ve incelmiş) dökülmeye başlar. Bununla birlikte, aynı süreçte  saç hücrelerinden yeni bir folikül meydana gelmeye başlar. Saçların yaklaşık yüzde 10-15’i telojen fazda bulunur.

İnce ve güçsüz saçlar
İnce ve güçsüz saçlara uygulanabilecek metodların başında ‘Saç Mezoterapisi‘ ile ‘Saç Tedavisi PRP‘ bulunmaktadırLikya’da  her iki metod da başarıyla uygulanmaktadır.

Ücretsiz muayene ve inceleme için hemen bizi arayın:

  • 0.532 676 97 07

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...