HYDRAFACIAL CİLT BAKIMI NEDİR?

Hydrafacial Cilt Bakımı nedir, nasıl yapılır? Hydrafacial yöntemi, parlayan ciltler için çözüm olarak yeterince etkili mi? Hydrafacial seansında hangi işlemler uygulanmaktadır?

Hydrafacial cilt bakımı ile ilgili olarak, bize ulaşan danışanlarımızdan pek çok soru gelmektedir. Son yılların, “mucize cilt bakım yöntemi” olarak isim yapmış hydrafacial hakkında, akıllara takılan pek çok soru bulunmaktadır. Bu sayfamızda, hydrafacial tedavisini ve merak edilenleri inceliyoruz.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial, cilt bakımı için üretilmiş özel cihazıyla birlikte uygulanan bir tekniktir. Elbette, bu cihazların alanında uzman kişiler tarafından kullanılması gerekir. Normal bir cilt bakımından farklı olarak, hydrafacial kullanımında kişiyle el teması kurulmaz. Farklı bölgelere uygun özel aparatlara sahip olan cihaz, tek başına cilt bakımı için yeterlidir.

Hydrafacial cihazı ile birlikte kullanılan aparatlar vakumlama prensibi ile çalışmaktadır. Bu nedenle, seanslar sırasında bireylerde ağrı, acı ve tahriş oluşumu meydana gelmez.  Bilindiği gibi, doğru cilt bakımının anahtarı, derin gözeneklere ulaşabilmektir. Gözenekler açılmadıkça, uygulayacağınız kürler istenen etkiyi sağlamaz.

Hydrafacial ile cilt bakımı yönteminde gözenekler açılır ve derin noktalara bakım yapılabilir. Bunun yanında, cildiniz için temel ihtiyaç olan hava alma ortamı oluşturulur. Birden fazla aparata sahip olması nedeniyle, cihazlar farklı cilt tipleri ve bölgeleri üzerinde kullanılabilir. Hydrafacial tekniği ile yaşlanmanın neden olduğu etkilerin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir.

Hydrafacial Cilt Bakımının Faydaları

Hydrafacial, yaşlanma geciktirici ve cilde parlaklık kazandırıcı bir uygulamadır. Cildin sıkılık ve elastikiyet kazanmasına yardımcı olmaktadır. Derin bir bakım yöntemi olduğu için ciltte gözle görülür bir canlanma ortaya çıkar. Kişinin görünümünden rahatsız olmasına yol açan siyah noktalar, bu yöntem kullanılarak ortadan kaldırılabilir.

Hydrafacial cilt bakımı, cildin hava almasını ve gözeneklerin rahatlamasına katkı sağlar. Yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların giderilmesine yardım eder. Yöntem yağlı ciltlerde kullanılabilir. Bu tip ciltlerin neden olduğu sorunları azaltır. Cilde parlaklık kazandıran bir uygulamadır. Güneş lekesi ve akneleri ortadan kaldırır. Hydrafacial faydaları kısaca şöyledir:

{       ·      Ciltteki tıkalı gözenekler kolayca açılır

        ·      Cilt yüzeyinde gözlenebilen ton ve renk ton farkları ortadan kaldırılır

        ·      İnatçı siyah noktaları acısız olarak temizleme işlemleri uygulanır

        ·      Zamanla esnekliğini kaybetmeye başlayan cildin sıkılaştırılması ve elastik hale getirilmesi sağlanır

        ·      Cildi yağlı olanlar için yağ salgı atıkları temizlenir, cilt dengeli hale getirilir

        ·      Sürekli sivilcelenme görülen ciltlerde sivilceler temizlenir, derin bakımla sivilce üretim süreci yavaşlatılır

        ·      Güneşten kaynaklı lekeleri yok etme ve diğer lekeleri ortadan kaldırma için arındırma ve bakım yöntemleri uygulanır

        ·      Yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların giderilmesi çalışmaları yapılır

        ·      Cilt dokusunda buluna hücreler canlandırılır, cildin nefes alması kolaylaştırılır ve nem dengesi oluşturulur

Hydrafacial Cilt Bakımında Kullanılan Malzemeler

Cilt için faydalı proteinlerin yapıtaşları olan aminoasitler, gerekli vitaminler, cilde sağlık kazandıran serum ve bazı asit türevleri, peptitler, tekniğin uygulanması bir araya getirilen karışımlarda kullanılmaktadır. Tedavide kullanılan kürlerin, daha sonra danışanlarımız tarafından kullanılması için uzmanlarımız tavsiyede bulunabilir. Böylece tekniğin faydaları çok daha belirgin hale gelecektir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hydrafacial yöntemi, cildin ihtiyaç duyabileceği tüm bakım ve temizleme işlemlerinin bir seansta uygulanabildiği, kişinin acı ya da ağrı hissetmediği aşamalardan meydana gelmektedir. Ölü hücrelerden ve yağ atıklarından arındırılmasıyla, cildimiz etkin bir bakım için hazırlanmaya başlar.

Glikol ve salisilik asit karışımlarla, yani cilde zarar vermeyen asitlerle yabancı maddeler ciltten uzaklaştırılır. Kir ve lekelerin uzaklaştırılmasını sağlayan peeling ve serumlarla bakım yapım aşamalarıyla hydrafacial işlemi tamamlanmış olur. Hydrafacial cilt bakım aşamaları kısaca şöyledir:

Hydrafacial Temizlik Aşaması

Hydrafacial cilt bakımı yaptıranlar için temizlik aşaması en önemli konudur. Bazı ciltler ilk seansta temizlenebilirken, derin temizleme ve arınım işlemi için daha fazla seansa ihtiyaç duyabilen kişiler de söz konusudur. Temizliğin amacı daha sonra verilecek olan patentli karışımların faydasını yeterince görebilmektir.

Çoğu kimse kaliteli cilt bakım ürünleri kullansa bile, yeterince fayda göremediğinden şikayet eder. Bunun nedeni cildin nefes alamaması ve yeterince temizlenememesidir. Ciltlerimiz tahriş olmadan ve derinlemesine bir şekilde temizlenmelidir. Hydrafacial yönteminde, özel cihaz uçları kullanmadan önce temizlik, arındırma ve peeling uygulamaları yapılır.

Hydrafacial Cilt Besleme Aşaması

Vakum temizleme ve bakım uçları ile arındırılan ciltler, hydrafacial özel karışımları ile beslenir. Yabancı madde ve zararlı atıklar ciltten uzaklaştırılır. Cildin parlaması ve sağlıklı görülmesi bakımından bu adım oldukça önemlidir.

Hydrafacial Vitamin Aşaması

Özel cihaz aparatları ile cilde vitamin karışımları verilmektedir. Bu verilen maddelerin hücreler tarafından etkin bir şekilde kullanılması için özel aparat ile şok tekniği uygulanır. Böylece verilen karışımlar hücre içine geçer ve daha sağlıklı bir cilt için kullanılmaya başlar.

Hydrafacial Kaç Seans Yapılır?

12 yaş ve üzeri kişilerin faydalanabileceği bu yöntemde seans sayısı, hangi amaçla yapıldığına göre belirlenir. Genel olarak seans sayısı 3 – 7 arasındadır. Temizleme ve arındırma için dört haftada bir seans yeterlidir. Sivilce, yağlanma veya leke gibi sorunlarda haftada bir veya iki haftada bir seans yapılabilir.

Yaşlılığın etkilerini azaltmak, kırışıklı gidermek ve cilt esnekliği sağlamak için danışanların belirli aralıklarla hydrafacial uygulaması alması yararlı olacaktır. Seans aralığı ve sayısı uzmanlarımızla yaptığınız görüşmede netlik kazanacaktır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Merkezi Nerede?

Hydrafacial yönteminde özel patentli karışımlar ve cihazlar kullanılır. Cilt bakım merkezi seçerken, orijinal cihaz ve karışım kullanan yerleri tercih etmeniz gerekir. Hydrafacial cihaz ve solüsyonları, estetik uzmanları tarafından kullanılmalıdır. Bilinçsiz kullanımda yarardan çok zarar meydana gelebilir. Bu konuda kuruluşumuzdan bilgi alabilirsiniz.

Hydrafacial Zararlı mı?

Hydrafacial cilt bakımı her tip cilde uygun araç ve solüsyonlarla yapılır. Güvenilir bir cilt temizleme ve bakım yöntemidir. Uygulamaya karar vermeden önce uzmanlarımızla görüşmeniz yararlı olacaktır.