Hizmetlerimiz
Departments

Fue Tekniği İle Saç Ekimi

UE( Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ) yöntemi, Türkiye ve Dünya’da en çok uygulanan saç ekimi yöntemidir. 2002 yılından itibaren Dr. Rassman ve Bernstein tarafından Tıp literatürüne girmiş ve geliştirilerek bugüne kadar gelmiştir. FUE Yöntemi ile yapılan saç ekimleri, hem saçı donör bölgeden alırken, hem de alınan saçı saçsız bölgeye taşırken olabilecek en doğal görüntüyü elde etmemizi sağlar. Saç kalınlığına uygun punç uçlar kullanılarak yapılan greft toplama işleminde, etraftaki greftlere zarar vermeden maksimum greft sayısına ulaşmak mümkündür. Ayrıca kullanılan ince punç uçları sayesinde, saçlar kısa kullanıldığında dahi kötü görüntüye sahip olunmaz.

Fue Yöntemi Aşamaları :

Saçlar 1 mm kısaltılır. Hasta saçlarının kesilmeden ekilmesini istiyor ise, sadece greftlerin toplanacağı donör alana kısaltma işlemi yapılır. Hastanın operasyon sırasında acı hissetmemesi için lokal anestezi ile bu bölge uyuşturulur.

İnce punç uçları kullanarak (0,6 - 0,7 –0,8 mm) mikro motor yardımı ile tekli, ikili veya üçlü greftler çıkartılarak gruplandırılır. Greftlerin canlılığını yitirmemesi için, içinde PRP ve özel solisyon bulunan petrilerin içine sayılarak dizilir. ( Hasta bu esnada yüz üstü uzanmaktadır ) Ön saç çizgisinin belirlenmesi, saç ekimi yapılacak alanın planlaması gerçekleştirilir.

Saç ekimi yapılacak alanın lokal anestezi işlemi gerçekleştirilir. Saç yapısına uygun slit, ince branül ve iğneler yardımı ile saçın doğal yapısına uygun açı vererek kanal açımı işlemi gerçekleşir. Penset yardımı ile çıkartılan greftler açılan kanalların içine tek tek yerleştirilir.( Hasta bu aşamada sırt üstü yatmaktadır).

Son olarak, özel solüsyon yardımı ile saç ekimi yapılan bölge temizlenir ve greftlerin alındığı donör alana pansuman işlemi gerçekleştirilir. Hastaya operasyon sonrası dikkat edecekleri noktalar söylenir ve ilaçlarının kullanımı konusunda detaylı bilgilendirme yapılır ve taburcu edilir. Saç ekimi işlemi yaklaşık 4-8 saat arasında gerçekleşmektedir. Bu süre ekilen greft sayısına, hasta dokusunun yapısına, kanlanma oranına ve hastanın dinlenme talebine göre değişir.

FUE YÖNTEMİ AVANTAJLARI

Saç Ekimi yapılan alanda ve greftlerin alındığı bölgede yara ve dikiş izi kalmaz. İyileşme süresi Fut yöntemine göre daha kısadır. Hasta günlük yaşantısına çok daha kısa sürede dönebilir.

Uygulama tek tek yapıldığı için hem alınan bölgenin etrafındaki saçlar, hem de saç ekimi yapılan bölgedeki saçlar zarar görmez. Saç kalınlığına ve dökülme tipine göre kanal açılır. Ayrıca hastanın dökülmeyen saçlarına uyumlu şekilde kanal açısı planlandığından görünüm son derece doğaldır.

Açıklığın büyüklüğü ve donör alanın durumuna göre tek seansta 6000 grefte yakın kök alınabilir. Ayrıca, Toplanılan greftler, kaş, bıyık, sakal ekim işlemlerinde de kullanılabilir.

Her greftte 1 – 3 saç teli bulunur. 1 greft saç, ortalama 2,5–3 saç teli kabul edilir. Toplandıktan sonra elde edilen kök sayısına ve ekilecek alanın büyüklüğüne göre santimetrekare başına 30 ila 60 saç kökü ekmek mümkündür. Fue yöntemi ile saç ekimi hem kadınlarda hem de erkeklerde uygulanabilir. Donör alan olarak kabul ettiğimiz iki kulak arasındaki bölge yeterli olmadığı takdirde, vücudun çeşitli bölgelerinden de kök alınabilir. Gerek saç ekimi yapılan bölgede, gerek ise greftlerin alındığı bölgede his kaybı yaşanmaz.

İletişim Formu

Likya

Polikliniğimiz, saç ekim kompleksi ve estetik sektörü hizmetlerini, en kaliteli şekilde gerçekleştirme amacı taşır.

25
Ödül
20
Yıl
27000
Mutlu Müşteri
5000
Operasyon