FİBROSEL KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi, vücuttaki deformasyonları yenileyerek tedavi edilmesini sağlana önemli bir yöntemdir. Kök hücre; vücudunuzdaki tüm hücrelere benzeyebilen ve sürekli kendisini yenileyen hücre olması sebebi ile önemli bir kaynak özelliği taşır. Dokuların yaralanması, hasar görmesi gibi birçok sorunda kök hücre tedavisi en etkili yöntemdir.

Fibrocell kök hücre tedavisi, merkezimizde sizlere sunulan ve büyük oranda başarılı sonuçlar aldığımız medikal estetik hizmetlerimizden birisidir. Özellikle yüz gençleştirme ve cilt sorunlarında Fibrocell yöntemi sıklıkla kullandığımız ve başarılı sonuçlar elde ettiğimiz bir yöntemdir. Fibrocell, kendi hücrelerinizden üretildiğinde alerji ve yan etki riski taşımayan son derece doğal bir tedavi yöntemidir.

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Merkezimizde uzmanlarınız sizlere Fibrocell kök hücre tedavisi uygulamadan önce parça dokusu alırlar. Parça dokunun alımında en uygun bölge güneş görmeyen bölgeler olan genellikle kulak arkası, kol içi ve kasık bölgesidir. Doku alımı öncesinde lokal anestezi uygulanır. 2-3 mm kadar küçük bir parça alınır ve uygun koşullarda işlenmek üzere gönderilir.

Kök hücre oluşturma işleminden sonra ciltte sorunlu olan ve tedavi edilmek istenen bölgeye ince uçlu bir iğne ile fibrocell kök hücreler enjekte edilir. Enjekte işleminden sonra uygulama bölgesinde hızla kolajen üretimi başlar. Kolajen, cildin sağlıklı ve canlı görünüme sahip olmasını sağlayan doğal bir madde olduğundan cilt sorunlarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Faydaları

Yüz gençleştirme ve cilt sorunlarını tedavi etmede kullanılan etkili bir yöntem olan fibrocell kök hücre tedavisi, sizlere birçok fayda sağlayan etkili ve doğal bir tedavi yöntemidir. Yüzünüzün genç bir görünüme kavuşması için yapılan Fibrocell kök hücre tedavisi aynı zamanda;

  • Yaşlanmaya bağlı yüzde oluşan yüzde meydana gelen kırışıkların tedavi edilmesinde,
  • Mimiklere bağlı olarak oluşan derin çizgilerin tedavi edilmesinde,
  • Yüz ve dudak bölgesine hacim kazandırmak için,
  • Yüzünüzde canlı ve parlak bir görüntüye sahip olmak için,
  • Diabetik ayak ya da venöz ülserler gibi kronik yaralara bağlı olarak oluşan ve kapanmayan yaraların tedavi edilmesinde,
  • Suçiçeği ve sivilce izleri gibi izlerin giderilmesinde etkili olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Estetik merkezimizde alanında uzman olan kişiler tarafından sizlere sunulan Fibocell tedavi yöntemi, kendi dokunuz ile üretilen bir madde ile uygulandığından son derece güvenli ve sağlıklı olmasının yanı sıra başarı oranımız yüksek olan yöntemdir.