Liposuction Lazer Lipoliz – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

Liposuction Lazer Lipoliz

Liposuction Lazer Lipoliz
Liposuction Lazer LipolizLiposuction nedir? Göbek, bel, kalça, basen gibi vucudumuzun çeşitli yerlerinde biriken yağ dokularının küçük kanüller kullanılarak vakumlama yolu ile vücut dışına alınmasıdır. Bazı hastalarda zayıflamaya yardımcı olacak bir yöntemdir. Zayıflamak isteyen hastayı istediği ya da ideal kilosuna değil hedefine yardımcı olacak şekilde uygulanmalıdır. Vücutta yağ birikmesi olan her bölgeye uygulanabilir. Fakat fizyolojik sorunların önlenmesi için alınan yağ oranına dikkat edilmelidir. Yağların olduğu yerden parçalanarak kümeler halinde alınması işlemı olan liposuction kesinlikle estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Liposuction, lipoplasti, liposculpture, suction lipektomi gibi terimler aynı işlemi anlatmada kullanılır.

Liposuction Lazer Lipoliz

vücutta fazla yağ lokalizasyonunun olduğu her bölgeye uygulanabilir.Genelde en sık uygulanan yerler bel, karın,kalça, basen, bacakların her iki yüzü, dizlerin iç yüzü, yanaklar, çene altı ve koların üst kısmıdır. Liposuction ile ilgili söylenebilecek önemli bir konu ise; vakum yapılan bölgelerde yeniden yağ oluşumunun olmamasıdır.

Liposuction nedir diye sorduğumuzda, Halk arasında bilindiği gibi zayıflama yöntemi değildir daha çok vücut biçimlendirme yöntemidir. İşlem sonrasında aynı bölgelerde tekrar yağ birikimi olmaz. Yağlar sıvı ile eritildikten sonra çok ince kanüllerle (metal boru ) vakum uygulanarak emilir. Bu prosedür uygulaması sırasında cerrahlar, çok küçük ve ince kanüller kullanmaktadırlar.Doktor vücudun yeni formunu şekillendirip hastasına gösterir. Üzerinde çalışılacak olan bölge ve alınacak olan yağ miktarı tespit edilirliposuction yöntemi ile alınabilecek yağ miktarı hastaların boy kilo orantılarına göre hesaplanır. Alınacak yağ miktarı bellidir bir hastadan alınacak yağ 3 ila 5 kilo arasında değişir daha fazla yağ alma işlemi uygulanamaz İşlem sonucunda aynı bölgede yağ birikimi olmaması liposuction işleminin kalıcı olması demektir. liposuction spor egzersiz diyet vb. uygulamalar ile vücuttan atılamayan yağı alınabilmesine yardımcıdır. Estetik (plastik) cerrahinin gelişmesi ile beraber gittikçe gelişmekte olan bir operasyondur. 18 yaş altına uygulanmayan bir yöntemdir. Temel olarak uygun yaş aralığı itibariyle tüm yaşlarda uygulanabilse de yağ dokusu boşaltıldığı için derinin eski gerginliğini elde edebilmesi için yani sarkmaların olmaması için yeteri kadar elastik olmalıdır. Liposuction uygulamaları cerraha ve uygulama yapılan alanın sayı ve durumuna göre değişim göstermektedir. İşlem sonrasında karın bölgesinde bir sarkma var ise karın germe (abdominoplasti) ameliyatı da uygun olacaktır.

Liposuctiondan sonra hastaya fiziksel egzersizler ve işlemin yapıldığı bölgelere LPG uygulamaları önerilmektedir. Bu şekilde ödemlerin daha çabuk geçmesi ve derideki dalgalanma ihtimalinin daha az olması sağlanmaktadır.

Liposuction işleminde en önemli komplikasyon yağ alınan bölgede dalgalanmalar (ondülasyon) ve birtakım göçük noktaların oluşmasıdır. Yağ alınan bölgeden normalden fazla yağ alınması veya düzensiz olarak yağ alınması bu sonucu doğuracağı gibi deri elastikiyeti iyi olmayan kişilerde de bu durum ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan bu problemlerin düzeltilmesi oldukça güçtır. Bu nedenle bu işlemin deneyimli ellerde uzman kişiler tarafından yapılması çok önemlidir.

Liposuction, sellülit denilen derideki düzensizlikleri azaltabilmekle birlikte tamamen ortadan kaldırmayacağı bilinmelidir. Deri elastikiyeti iyi olan genç hastalarda daha iyi estetik sonuçlar elde edilmektedir. Liposuction yapılan bölge yağ hücrelerinin sayısı azaltıldığından, kişi bundan sonraki yaşamında kilo aldığında özellikle bu bölgelerde yağ toplanması olmamaktadır.
Liposuction işlemi uygun hastalar seçildiğinde deneyimli ellerde yapılırsa çok başarılı sonuçlar veren bir girişimdir. Ancak uygunsuz bir girişimle belli bölgelerden aşırı yağ alınmasına bağlı oluşan deformitelerin geriye dönüşünün oldukça güç olduğu akıldan çıkartılmamalıdır.

Liposuction’ nın süresi hastaya uygulanacak bölgelere göre değişir. Ortalama 2 saatlik bir süreçtir. Hasta aynı gün taburcu edilip ertesi gün işine dönebilir. Liposuction sonrası ilk bir hafta giydirilmiş olan korse çıkartılmaz. Bu sürenin sonunda hasta banyo yapabilir. Liposuction sonrsı ilk 3 günden sonra hastaya beslenmesi konusunda uygun diyet verilir ve önerilerde bulunulur. Bir hafta sonra ise her tür jimnastik vs. içinde hasta teşvik edilip yapılan işlemin kalitesi ve yüzdesinin artması sağlanır.Olabilen şişlik ve renk değişikliklerin çoğu bir hafta- on gün içinde ortadan kalkar. Kesin sonuçlar 1 aydan sonra alınmaya başlar. Doktorunuz bu süreç içinde hastanın durumunu izler ve takip eder.

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...