Kulak Estetiği – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

KULAK ESTETİĞİ

Kulak Estetiği

Kulak Estetiği

Kulak estetikleri adından söz edildiği gibi kişilerin kulaklarında beğenmedikleri durumunda cerrahi müdahale ihtiyaç duymalarıdır.

Kulak estetiği yaşlılık belirtileri gösteren her kişi için yapılabilir genellikle büyük kulakların ufaltılması için gerekebilir bu ameliyat hekimlerimiz tarafından anestezi yapılarak ufak müdahale ile yapılabilir doktor kulak arkalarından ufak kesikler açarak kıkırdakların yapısını ufaltabilir ve ya törpüleme ile kulak yapısını değiştirebilirler. Bu kişinin kulak yapısının nasıl durumunda olması tamamen doktorun ehli olması ve tecrübelerinden yararlanmasını bilebilir.

Kulak Estetiği estetik girişimleri en sık kulak boyutunu küçültme ya da kepçe kulak durumunu düzeltmek amacıyla yapılır. Kulak kepçesinin normalden daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna “kepçe kulak” (prominent ear) adı verilmektedir. Kulak kepçesindeki Y şeklindeki kıvrımın yetersiz gelişmesi ya da kıkırdak kısmın normalden fazla geniş olması, genellikle temel sebeptir. Kulak gelişiminin büyük kısmı (% 80) 5-6 yaşa kadar tamamlanmaktadır. Bu nedenle okula başlamadan bu tür ameliyatların yapılması uygun olur. Ancak ameliyatın daha ileri yaşlarda da yapılması da mümkündür.

Kulak ameliyatı kulak arkasından cerrahi ufak kesiklerle yapıldığından kişi ameliyattan sonra ufak pansuman ile işlerine dönebilir tamamen ameliyat izleri gözükmediği için hemen iyileşme sürecini hızlandırır.

Kulak estetiği ameliyatı çocuk yaşlarda yapılırsa kıkırdak yapısından dolayı daha kolay müdahale yapılır bu zamanda daha çok ve kolay iyileşme sağlanır.

Kulak estetiği daha ziyade çocuklukta kepçe kulak diye tabir edilen kulak kusurlarını bertaraf etmek için uygulanır. Bu estetik uygulama ergenlikten büyümeye kadar yaşantımızda daha güzel günlerin yaşamamıza neden olacaktır.
Kulak Estetiği Daha sonra kıvrımın kalıcı olması için özel dikişler konur. Kulak sayvanının kıvrımı arttırılarak, başa daha çok yaklaşması sağlanır. Ameliyat kulak arkasından yapıldığı için dıştan herhangi bir ameliyat izi görünmez. Ameliyat ortalama bir saat kadar sürer. Küçük çocuklarda ameliyat, genel anestezi altında, büyüklerde ise lokal anestezi ile yapılabilmektedir. Hasta aynı gün evine dönebilir.

Kulak Estetiği Ameliyatının sonunda her iki kulak üzerine baskılı sargı uygulanarak birkaç gün bırakılır. Sargı açıldıktan sonra ise bir ay süreyle kulakların üzerine gelecek şekilde tenisçi bandı takılması tavsiye edilir.

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...