Karın Estetiği – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

KARIN ESTETİĞİ

Diğer bir adıyla abdominoplasti olan karın estetiği, karın bölgesinde kişisel nedenlerden ya da hastalık sonucu oluşan fazla yağların, sarkmış cilt dokusunun ve karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırılmasıdır. Özellikle hamilelik sonrası kadınlar tarafından çokça tercih edilen bir işlemdir.

Karın derisi iyice gevşemiş ve sarkmış, karında yağ ve deri fazlalığı olan,karın kasları gevşemiş ve ayrılmış ve karın bölgesinde yaygın çatlakları bulunan kişiler bu operasyon için uygun adaylardır.

Karın Estetiği

Karın germe estetiği genel anestezi altında yapılır. Operasyon süresi yaklaşık 2 saattir.

Aşırı kilo alıp-verme, hamilelik sırasında alınan aşırı kilolar ve ya genetik sebepler sonucu karın bölgesinde yağlanma oluşur ve sarkmalar gerçekleşir.  Bu gibi durumlarda yapılan karın estetiği ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilir ve 2-3 saat arası sürmektedir. Abdominoplasti’de, yapılan cerrahi müdahale sonrası aynı gün taburcu olunabilmektedir. Yine de doktor tavsiyesi dikkate alınmalıdır. 3-4 gün yatak istirahati önerilmekte ve 1 ay süreyle ağır işlerden kaçınılmalıdır. Aynı dönem içerisinde kullanılacak bir korse yardımıyla hastanın iyileşme sürecini daha rahat ve konforlu bir biçimde atlatması sağlanır.  Bu tarz rahatsızlıklar ile ilgili hastaların denedikleri spor, diyet ya da doğal yöntemlerin pek başarıya ulaştığı söylenemez. Karın bölgesinde fazla yağlanma olmayan kişilerde lazer lipoliz yöntemi denenmektedir. Lazer lipoliz yöntemi, bölgesel yağlanmada en kestirme ve güvenilir yöntemlerden birisidir. Endoskopik ve lipoabdominoplasti yöntemleri de çokça tercih edilen bir diğer karın estetiği yöntemlerindendir.

Çeşitli nedenler sonucu karın bölgesinde oluşan sarkıklar, yağlanmalar ya da buna benzer sorunlar plastik cerrahinin son dönemlerde gelişen teknolojisi ile yok edilebilmekte, hatta vücut eskisinden daha iyi hale getirilebilmektedir. Bu sayede kadınlar daha düzgün bir fizik ve vücut yapısına kavuşmaktadırlar.

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...