Doğum Sonrası Estetik Cerrahi – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

DOĞUM SONRASI ESTETİK CERRAHİ

Doğum Sonrası Estetik Cerrahi  ya da eski vücut ölçülerine tekrar dönebilme isteği hamilelik evresi geçiren kadınların en önemli isteklerinden biridir.Eskisine göre farklılaşan vücut yapısına bu süreçte hormonal değişikliklerin de eklenmesi, yeni doğum yapmış annelerde panik ve depresyona neden olabilir.Çoğu anne emzirme nedeniyle bu dönemde diyet ve ekzersiz programı uygulayamaz. Bu durumda anne bedeninde oluşan bozulmaların farkına vardığında ya da bu durumun düzelmesi konusunda ümidi azaldığında uygun zamanlama ile yapılacak estetik ameliyatlar imdada yetişebilir.

Hamilelik sonrası estetik cerrahi yaklaşımı hamileğin, kadın vücudu üzerinde yarattığı olumsuz etkileri ,hamilelik öncesi haline ve belki daha iyi hale getirmek için hamilelik ve doğum sürecinden en çok etkilenen bölgeler olan karın ve göğüslere yönelik bir takım cerrahi girişimleri içerir.

Yaygın inanışın tersine, göğüslerdeki doğumla ilgili değişikliklerin büyük çoğunluğu emzirmeden bağımsız olarak hamilelik sırasında gelişir. Doğum sonrası, emzirme olsun ya da olmasın, süt verme döneminin bitiminde meme bezleri eski haline dönecek şekilde gerilir. Bu durum göğüslerde küçülmeye
ve meme derisinde sarkmaya neden olur. Bu değişikliklerin, çeşitli estetik ameliyatlarla düzeltilmesi mümkündür.Doğum sonrası estetik göğüs operasyonlarının zamanlamasında Gebelik ve süt verme döneminde meme bezlerinde meydana gelen hormonal değişikliklerin etkisinin geçmesi önemlidir.. Dolayısıyla süt verme döneminin bitimini takiben memelerin son halini alması için de belli bir süre (6 ay) beklemek gerekir. Bu dönemin sonlanmasını takiben estetik cerrahi girişim gündeme gelebilir.

Doğum sonrası göğüslerdeki sarkık ve şekil bozukluğunun giderilmesi,toparlama ve dikleştirme operasyonu ile mümkündür.Eğer meme hacminde küçülme de duruma eşlik ediyorsa aynı seansta uygulanacak silikon meme protezi ile sorun çözülebilir.

Hamilelik sonrası görülen en sık problemlerden biri de basen bölgesinde ve belde kalınlaşmalar ile karın bölgesinde oluşan gevşekliktir.Ekzersiz ve diyet programları da bu noktada işe yaramayabilir. Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde daha güvenli hale gelen liposuction ile özellikle bu tür bölgesel yağ birikimleri alınarak deformitelerin giderilebilir. Hamilelik sırasında cildin dermis tabakasının, bölgenin genişleme hızına yetişememesi sonucu karın derisinde oluşan çatlaklar doğumla gelen kalıcı değişiklikler arasında yer alıyor. Bu kalıcı izlerin giderilmesinde en etkili yöntem karın germe estetik ameliyatıdır.Bu operasyon sırasında ayrıca hamilelik sürecinde gevşeyen karın kasları da onarılarak karın bölgesi sıkılaştırılır.
Özellikle normal yoldan yapılan doğumlarda, vajina bollaşmaktadır. Bu da cinsel ilişkiden alınan hazzı engelleyerek cinsel isteksizliğe neden olabilir.. Bu durumun düzeltilmesi için de vajina daraltma ya da vajina yenileme estetik ameliyatı yapılabilir. Doğum yırtığı varsa bu da estetik ameliyat ile düzeltilebilir.

Sonuç olarak günümüzde estetik cerrahinin yardımı ile hamilelik sonrası kadın vücudunda oluşan olumsuz etkileri ortadan kaldırılılabilir.Ancak bu konuda çok aceleci davranılmamalı, Hamilelik
sırasında oluşan hormonal değişimler, karın derisinin toparlanmasi, yağ birikimleri gibi değişimlerin
tekrar geri dönmesi için ortalama doğumdan sonra 1 yıl geçmesi beklenmelidir.

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...