Alın Estetiği – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

ALIN ESTETİĞİ

Yaşlanmanın ilk bulgularından birisi alındaki kırışıklıkların artması ve derinleşmesidir. Yerçekiminin etkisi ile kaşlar da erkek ve kadında olması gereken seviyenin altına düşer. Bazen naturel ön saç çizgimiz de aşağı plana doğru deplase olur.Bu gözlerin küçük ve daha derin görünmesine neden olur ve alında enlemesine her iki kaş arasında da boylamasına ( vertikal ) çizgiler oluşur. Mimik kaslarının sürekli kasılı bir hal alması ile bu çizgiler normalde bile derin gözükür. Bu problemlerin düzeltilmesi alın germe operasyonu ile mümkündür. 40 yaşın üstündeki çoğu erkek ve bayan bu operasyona adaydır.

Alın Estetiği

Günümüzde 2 temel cerrahi yöntem vardır.Bunlar Klasik operasyon ve minimal insizyon tekniği ile yapılan ‘endoskopik alın germe’ dir. Klasik operasyonda kesi saç içerisinden yapılacağı için görünebilir bir iz yoktur.

Alın derisi gerilir kaşlar kaldırılır. Kırışıklığa neden olan alın kasları zayıflatılır böylece kırışıklıklar daha az belirgin bir hale gelir. Ameliyat sonrası hastanın durumuna göre bir gece hastanede yatırılabilir ya da hemen evine gönderilebilir. Endoskopik operasyonda saç içinden çizimlere uygun yaklaşık birer cm. uzunlukta 3-4 adet insizyonla girilir saçlı deri ve alın dokusu kapalı bir şekilde eleve edilip kırışıklığa neden olan mimik adeleleri içeriden zayıflatılır alın yukarı yönde çekilip eriyen kliplere tutturulur.

Operasyon için Genel anestezi veya lokal-sedasyon anestezi tercih edilir.operasyon süresi yaklaşı 1-2 saat arasıdır.Hasta 1 gün sonra taburcu edilir. Operasyon sonrası derinin bir miktar hissizliği normaldir birkaç hafta içinde hemen düzelir. Ödem ve morlukları en aza indirmek için operasyon sonrası başınızı yükseltmeniz tavsiye edilir. Beş yedi gün sonra dikişlerin çoğu alınır. Endoskopik operasyonlar daha az travmatik olduğundan ameliyat sonu iyileşme ve normal hayata geçme daha hızlı olacaktır.

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...