DOLGU

Dolgu; özellikle yüz bölgesinde yaşlanmaya ve çevresel faktörlere bağlı olarak oluşan derin çizgi oluşumlarının ortadan kaldırılarak estetik bir görünüme kavuşmanızı sağlayan basit medikal estetik uygulamalarımızdan birisidir. Estetik merkezimizde yapılan dolgu işlemlerinde genellikle dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit tercih etmekteyiz. Hyalüronik asit, vücutta bulunan bir madde olduğundan dolgu işlemlerinde doğal ve sağlığınıza zarar vermeyen bir dolgu malzemesidir.

Dolgu işlemlerimiz sayesinde cildinin altındaki dokular dolgu malzemesi ile doldurulur ve böylece cildinize estetik bir görünüm kazandırılırken aynı zamanda canlı ve uzun süre nemli kalabilen sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Genç ve sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlayan dolgu estetiği aynı zamanda anti-aging tedavisi olduğundan cildinizin kısa sürede gençleşmesine imkan tanır.

Dolgu Yüzün Nerelerine Yapılır?

Medikal estetik uygulamaları arasında cildin kusurlarını kapatarak cilde genç ve sıkı bir görünüm kazandırabilmek için uzmanlarımızın sizlere sıklıkla sunduğu profesyonel hizmetlerin başında dolgu uygulamaları gelir. Estetik dolgu, genellikle yüzde farklı bölgelerde kusurları ortadan kaldırmak için uygulanır.

  • Elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi,
  • Alın bölgesindeki ve kaz ayakları dediğimiz göz çevresindeki derin kırışıkların giderilmesi,
  • Dudakların daha hacimli hale getirilmesi,
  • Geride kalan çene görünümünün düzeltilmesi,
  • Mimiklere bağlı olarak ağız ve burun kenarlarında oluşan çizgilerin doldurulması,
  • Kaşların hacimli bir görünüme kavuşturulması,
  • Yüz bölgesinde oluşmuş ve çökük bir görüntüye sahip olan yara izlerinin giderilmesi gibi birçok işlem için basit dolgu uygulamaları yapılarak yüzünüz eski estetik görünümüne kısa sürede kavuşturulur.

Estetik Dolgu Nasıl Yapılır?

Kısa sürede etkili sonuçlar alabileceğiniz dolgu işlemleri, aynı zamanda estetik sorularınıza üretebileceğiniz ekonomik sonuçlardır. Nitekim; cerrahi işlemler ile kıyaslandığında estetik dolgu daha ekonomik bir yöntem olarak göze çarpmaktadır. Bununla birlikte son derece basit ve hızlı işlemler sayesinde kısa sürede hedeflediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Estetik dolgu, hedef bölgedeki kusurların ortadan kaldırılabilmesi için cilt altındaki dokuya dolgu malzemesinin enjekte edilmesi işlemidir. İşlem öncesinde uzmanlarımız, bölgeye hafif lokal anestezi uygulayarak işlem sırasında acı hissetmenizi önler. Daha sonrasında ince bir enjeksiyon ile tercih edilen dolgu malzemesi bölgeye doğru yöntemler ile enjekte edilir ve işlem tamamlanır.

Dolgu işlemleri, uzmanlarımız tarafından ortalama 30 dakika içinde yapılabilen basit bir işlemdir. Ancak ne kadar basit bir işlem olsa da bu işlemi merkezimizde olduğu gibi alanında uzman ve tecrübeli kişilere yaptırmadığınızda ciddi problemler yaşamanız olası ihtimaldir.

Sizler de hemen merkezimize gelerek doğru yöntemlerle ve sağlığınıza zarar vermeyen dolgu malzemeleri ile gerçekleştirilen dolgu hizmetlerimizi alanında uzman ve tecrübeli estetiyenlerimizden güvenle alabilirsiniz.