BOTOX

Botox uygulamalarımız, ağırlık olarak yüz ve boyun bölgelerinizdeki farklı nedenlere bağlı olarak oluşan kırışıkları ortadan kaldırmak ve size daha estetik bir görünüm kazandırabilmek için uyguladığımız medikal estetik yöntemlerimizden birisidir. FDA onaylı kozmetik tedavi yöntemlerimizden birisi olan botox, geçici sonuçlar veren bir uygulama olmasına rağmen sunduğu sonuçları ile sık tercih edilen yöntemlerin başında gelir.

Botox, özellikle yüz ve boyun bölgesinde sıklıkla tercih edilir. Yaşlanmaya ve olumsuz çevre koşullarına bağlı olarak yüzünüzde gelişen belirgin ve derin kırışıklıklar botox ile büyük ölçüde açılabilir. Özellikle günlük hayatınızda sürekli mimik yapan birisiyseniz yüzünüzdeki bu kırışıklıklar daha belirgin hale geleceğinden sizler de bu cilt sorunlarına botox ile çözümler bulabilirsiniz.

Botox Nasıl Yapılır?

Estetik merkezimizde uzmanlarımız tarafından sizlere güvenle ve kalite standartlarımız üzerinde sizlere sunulan medikal estetik uygulamalarımızdan birisi de botox olmaktadır. Botox, küçük bölgelere küçük iğnelerle ve oldukça az miktarda ilaç enjekte edilerek yapılan bir uygulamadır. İğnelerin son derece küçük olmasının yanı sıra aynı zamanda ilacın az miktarda verilmesi sayesinde acı hissetme olasılığınız yok denecek kadar azdır.

Dolgu malzemesi olarak Botulinum toksini, cilt altınıza enjekte edilir ve böylece kasların gevşeme ve kasılma hareketleri durdurulur. Kasların gevşeme ve kasılma hareketleri durdurulduğu için cildinizde kırışıklık görünümünün oluşması da engelleniş olur. Bu noktada kullanılacak enjekte malzemesinin minimal ölçüde kullanılması ve küçük dokunuşlarla tedavinin uygulaması büyük önem taşır.

Geniş bölgelere fazla malzeme ile yapılan uygulama sonucunda yüzde donmuş ve sabit bir ifade olur ki bu sonuç hiç istenmeyen bir sonuçtur. Bu nedenle de minik dokunuşlarla uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir uygulamadır.

Botox Nerelere Yapılır?

Yüzünüzün birçok bölgesinde derin kırışıklık görünümünü ortadan kaldırmak için botox uygulamasına başvurabilirsiniz. Özellikle;

  • Kaşlardaki çatık görünüm,
  • Yüz bölgesindeki kırışıklık görünümü oluşturan çizgiler,
  • Boyun hatları,
  • Göz çevresindeki kaz ayakları denilen derin kırışıklıklar,
  • Aşırı terleme,
  • Kronik migren hastalığı,
  • Diş eti gülümsemesi gibi birçok alanda uzmanlarımız tarafından sizlere son sistem teknoloji ve araç-gereçler ile etkili ve güvenli botox uygulamaları hizmeti sunulur.

Botox, sadece estetik amaçlı yapılan bir uygulama değildir. Ayrıca tembel göz tedavilerinde, nörolojik sağlık problemlerinde, idrar kaçırma sorunlarında, aşırı terleme ve migren hastalıklarının tedavisinde de botox yöntemine başvurulabilir. Botox, istisnai sağlık engelleri olmadığı takdirde 18 ila 65 yaş arası herkese uygulayabildiğimiz bir yöntemdir.