Hizmetlerimiz
Departments

SAĞLIKLI BESLENME VE DİYET

Beslenme; insan sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Beslenme yetersizliği ve düzensizliği çoğu hastalığın oluşmasında doğrudan veya dolaylı olarak etkilidir. Sağlığın korunması, kaliteli olarak sürdürülebilmesi, hastalıklardan korunma, hastalık oluşumundan sonra tedavi etkinliğinin artırılması ve tedavi süresinin kısaltılmasında dengeli, yeterli ve sağlıklı beslenmenin önemli bir etken olduğu bilinmekte bu sebeple beslenme ve diyet birimine olan ihtiyaç günden güne artmaktadır.

Günümüzde kitle iletişim araçlarının etkisiyle insanlar yanlış diyetler uygulayabilmektedir. Her insanın biyolojik ve fiziksel farklılıkları göz önünde bulundurulduğunda günlük olarak hangi besinleri ne kadar porsiyonlar ile tüketmeleri gerektiği konusu da değişiklik göstermektedir. Bunların sonucunda kişide çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bu sebeple uzman diyetisyen tarafından planlanan kişiye özel sağlıklı beslenme sistemi oluşturulmalı, kişinin yaşam kalitesini arttırması ve bedeniyle barışık olması bakımından önem taşımaktadır.

Beslenme ve diyet birimimizde, kişinin beslenme öyküsü alınıp, yaşam şekli, yaşı, cinsiyeti, boyu, vücut ağırlığı, fiziksel aktivite gibi özellikleri göz önüne alınarak kişiye özgü sağlıklı bir diyet programı hazırlanmakta ve kişiye sunulmaktadır.

Bireylerin beslenme alışkanlıklarının yanı sıra kan tetkikleriyle genel sağlık durumuna dair veriler sağlanmakta ve biyoelektrik impedans yöntemiyle vücut analizleri yapılarak metabolizma yaşı, metabolizma hızı, vücut yağ, kas, su oranlarına bakılıp ayrıntılı bir değerlendirme ve takip yapılmaktadır. Bireylerin diyet süreçleri diyetisyen tarafından takip edilir ve bu gözlemlere bağlı olarak seans aralıklarında ve sayılarında değişiklik yapılabilmektedir.

Dyt. Merve YAVAŞ

İletişim Formu

Likya

Polikliniğimiz, saç ekim kompleksi ve estetik sektörü hizmetlerini, en kaliteli şekilde gerçekleştirme amacı taşır.

25
Ödül
20
Yıl
27000
Mutlu Müşteri
5000
Operasyon